15

Post Öykü 3.3 raflardaki yerini aldı.
“Kahraman ve Öykü” dosyasıyla okurunu selamlayan dergide, bu sayı dosya editörlüğünü Bülent Ayyıldız üstleniyor. Aynı zamanda Ayyıldız, “Kurmaca, Mit ve Hayat Arasında Kahraman” yazısıyla da dikkat çeken isimlerden. “Kahraman ve Öykü” dosyasında yazan diğer isimler ise; Gülgün Şerefoğlu, İsmail Özen, Ertan Örgen ve Dürdane Çınar. Dergi, dosya kapsamında meraklısına bir de okuma listesi sunuyor ve kahramana dair bir soruşturmayla dosyayı noktalıyor. Soruşturmada Abdullah Harmancı, Akif Hasan Kaya, Ali Işık ve Cemal Şakar gibi usta isimlerden kahraman mefhumunu okuyabilirsiniz.

Post Öykü Mart-Nisan sayısında da yine öykü dolu. Bu sayının öykücüleri; Emre Ergin, Sena Ergin, Osman Cihangir, Arda Arel, Bülent Ayyıldız, Akif Hasan Kaya, Ali Işık, Mahmut Sami Yıldız, Bünyamin K., Suavi Kemal Yazgıç, Kenan Biberci, M. Fatih Özdemir. Dergide ayrıca, Cemal Şakar ve Özkan Gözel gibi tecrübeli kalemlerin yanı sıra Gülhan Tuba Çelik gibi genç isimlerden de eleştirel yazılar okumak mümkün. Ek olarak, Necip Tosun, merakla bekleyen okuru için bu sayı da “Öykücünün Günlüğü” köşesine devam ediyor.

Ve tabii ki Post Kitap!
Post Öykü’nün gizli forveti Post Kitap, her sayı olduğu gibi bu sayıda da incelemeler, tavsiyeler ve eleştirilerle dopdolu. “Çoğul Bakış” köşesinde Abdullah Harmancı, İsmail Özen, Mehmet Kahraman ve Ali Güney; Emine Batar’ın “Düğün Daveti” kitabını masaya yatırıyor. Burcu Bayer, “İki Cihan Aresinde” yazısıyla Mustafa Çiftci’nin “Ah Mercimeğim” kitabını; Özlem Göktaş, “Islıkla Çağrılamayan” yazısıyla Emine Batar’ın “Islıkla Çağrılan” kitabını; Gülşen Funda Çelik, “Mümin, Munis, Mütevekkil: Melek Kayıtları” yazısıyla, Abdullah Harmancı’nın son öykü kitabı “Melek Kayıtları”nı inceliyor. Post Öykü 3.3 Mart-Nisan sayısı, raflardaki yerini aldı; kıymetli okuruna hevesle duyurulur!