16

16. sayısıyla raflarda yerini alan Post Öykü’de Aykut Ertuğrul, Turan Koç ile; Arda Arel ise Bülent Ayyıldız ile söyleşiyor. Senem Gezeroğlu’nun kaleminden “Mustafa Kutlu’nun Günümüz Öyküsüne Etkileri”, Gülhan Tuba Çelik’in kaleminden “Zeynep Hicret’in Öykülerinde Bir Sığınma Biçimi Olarak Mekan İzleği” ve Yunus Meşe’nin kaleminden “Öyküde Genç İzler: Muhammed Fatih Kutlubay Öyküsü” bu sayının önemli kritiklerinden…

Necip Tosun “Öykücünün Günlüğü” ile derginin Mayıs-Haziran sayısında yine kendi köşesinde. Güven Adıgüzel, bir sayı aranın ardından “Kırkıncı Oda” yazısıyla tekrar okurunu selamlıyor.

Allah’ını seven üzerime öykü atsın!

Post Öykü, bir öykü dergisi olmanın hakkını bu sayı da fazlasıyla veriyor. Derginin 16. sayısının öykücüleri; Arda Arel, Bülent Ayyıldız, Şeyda Arslan, Burak Uzun, Esra Erman, İbrahim Aslaner, İrem Ertuğrul, Sedat Demir, Osman Cihangir, Aynur Dilber, Zülal Derin, Rıfat Eroğlu ve Remzi Şimşek… Dergide bu sayı, Mehmet Hakkı Suçin’in Arapça’dan çevirisiyle Mazin Maruf’un “Kibrit Çöpü Köpeği” öyküsü ve Zeynep Özel’in Farsça’dan çevirisiyle Muhammed Muhammed Ali’nin “Fotoğrafçı” öyküsü de yer alıyor.

Ve tabii ki derginin koparmada Türkiye şampiyonu Post Kitap, yine dop dolu!

Post Kitap’ın sevilen köşesi “Çoğul Bakış”ta bu sayı; İsmail Özen, Abdullah Harmancı, Mehmet Kahraman, Ali Güney ve Hale Sert Bünyamin Demirci’nin Kelebeğe Tapan Adam kitabını masaya yatırıyor. Ertuğrul Emin Akgün’ün “Yanlış Anlaşılmanın İmkansızlığı”, Gülhan Tuba Çelik’in “Ben Bir Başkasıdır: Emanet Hikayeler”, Mahmut Sami Yıldız’ın “Hikayecinin Vazifesi Budur İşte”, Dürdane Çınar’ın “Uyanmak Üzere Olan Bir Adam Ne Anlatır?” ve Özay Şen’in “Buz Yeli Vadisi Üçlemesi Tamamlandı” yazıları, Post Kitap’ın diğer incelemeleri… Post Kitap’ta son olarak, meraklı okur için yeni çıkanlar rafı yani Post Dükkan mevcut.

Keyifle okuyunuz.