17

Tatile çıkamayanların da dergisi Post Öykü’nün 17. sayısı Silvan Alpoğuz, Elif Genç, Bülent Ayyıldız, Ahmet Kırtekin, Ahmet Topbaş, Saadet Külekçi öyküleriyle okuru selamlıyor. Vahîd Tavîle ve Enis Rafii öyküleri ise Arapçadan çevrilerek yeni sayının sayfalarında kendine yer buluyor.

Öykücünün Günlüğü ile Necip Tosun’un yolculuğu devam ederken Cemal Şakar’ın Edebiyatın Dille Cilveleşmesi ve Fragmanlar, Bülent Ayyıldız’ın Postmodernizm, Biçim Hakikat İlişkisi ve Postmodern Sonrası metinleri okurun ufkunu açacak nitelikte. Bu bölümde Özay Şen ve Yunuş Meşe eserleri ilgili okurun dikkatini bekliyor. Ahmet Sarı, Şahin Torun, Elif Sena Ergin, Yavuz Ahmet, Zülal Derin ve Gülşen Funda Çelik ise bu sayıya öyküleriyle katkı sağlayan diğer isimler.

Yaz sıcaklarına iyi gelen dergi Post Öykü’nün 17. sayısı Gülhan Tuba Çelik ve Senem Gezeroğlu incelemeleriyle devam ederken Güven Adıgüzel ise Kırkıncı Oda’sıyla yer alıyor. YBE köşesinde Satır Satır İyi Olmayı Öğrenen Kötü Çocuk: Raskolnikov başlığının yazarı ise Şahin Torun. Arda Arel’in Mevsim Yenice ile söyleştiği sayıda Mahmut Sami ve Güzide Ertürk de mini söyleşi sorularını cevaplıyor.

Tatlı bir esinti havasıyla Post Kitap yine kıymetli metinleriyle dopdolu. Hayatta Kalanın Tanıklığı ile İrem Ertuğrul, Modern Kent İnsanının Sonsuz Patinajı ile Mahmut Sami Yıldız, Kadim Bir Suyun Akışı: Bu Bir Aşk Hikâyesi Değildir ile Gülhan Tuba Çelik, Öykünün Dantelası: Oysa Rüyaydı ile Dürdane Çınar incelemeleriyle kitapların nabzını tutuyor. Artık bir klasik halini alan Dükkan ve Bunlar da Var! bölümleri yeni çıkan kitaplar hakkındaki gelişmelerle dergiyi sonlandırıyor. Soğuk tüketiniz efendim!