19

Post Öykü dördüncü sezonun ilk sayısıyla huzurlarınızda!

Sayfalarını Arda Arel öyküsüyle açan dergi Gülhan Tuba Çelik, Mahmut Sami Yıldız, Ertuğrul Emin Akgün, Selma Aksoy Türköz’ün kurgu eserleriyle devam ediyor. Huşeng Golşiri’nin öyküsü ve J.D. Hunley’in makalesi, çevirilerdeki titizlikle sizi bekliyor. Sanat Lâdinî Bir Din mi? ile Özkan Güzel ve Fragmanlar ile Cemal Şakar meselelerini tartışmayı sürdürüyor. “Girdiği Şişman Gövdeye Aşık Olan Depresif Ruh Skandalı” başlığıyla Kaan Burak Şen, Bak Postacı Uçuyor ile Nursena Yıldız, Sarmaşık Gülleri ile Bayezid Çay ve Servisdışı ile Tugay Özdemir bu sayının diğer öykücüleri.

Yeni tartışma alanları açma potansiyeliyle Dijital Kültür ve Öykü dosyası Fatih Baha Aydın, Merve Parlak, Abdullah Kasay, Suavi Kemal Yazgıç, Emre Ergin, Ali Oktay Özbayrak, Ahmet Topbaş, Ahmet Sarı kaleminden çıkan makalelerle zenginleşiyor. Önemli katılımcılarla gerçekleştirilmiş bir soruşturma da mevcut. Yeni bölümlerden Dört Artı Bir meraklı okur için arşivlik bir çalışma sunuyor. Necip Tosun anılarını paylaşmaya devam ederken Yunus Meşe ve Güven Adıgüzel sayfalarda rastlayacağınız diğer isimler.

Batının Doğusu: Öykülerde Bir Ülke ile İsa İlkay Karabaşoğlu ve Pitbull Durmaksızın Koşuyor ile Ertuğrul Emin Akgün bu sayının kitap yazılarının sahipleri. Artık bir klasik olan Dükkan da Post Kitap bölümünde sizi bekliyor. Söyleşiler, postitler, görseller ve ne sürprizlerle Post Öykü, yeni bir sezona daha merhaba dedi! Buyurunuz.