25

Post Öykü 5. yılına yeni kapağıyla merhaba diyor!
Bülent Ayyıldız, Ertuğrul Emin Akgün, M. Fatih Kutlubay’ın öyküleriyle okuru selamlayan Post Öykü 25, Arda Arel, Emre Ergin ve Osman Cihangir’in atölye metinleriyle kurgunun dozunu arttırıyor. Hem HUGO hem NEBULA tarafından 2018’in en iyi öyküsü seçilen Roanhorse’un Otantik Kızılderili Hayatına Hoş Geldiniz eseri titizlikle çalışılan çevirisiyle meraklısını bekliyor. Burcu Bayer, Betül Sezgin, Mustafa Aplay, Betül Ok, Hafsa Esen ve Berker Zararsız ise bu sayının diğer öykücüleri.

Netflix’ten Sonra Öykü Yazılabilir mi?
Cemal Şakar’ın Beğeni Yargısı Üzerine yazısı ile başlayan eleştiriler, Aykut Ertuğrul’un Netflix’ten Sonra Öykü Yazılabilir mi? ve Bilal Yakup’un Godot Geldi metinleri ile mevziiyi sağlamlaştırıyor. Post Temaşa’da ise Burcu Bayer’in çalışmaları Ursula K.  Le Guin’in Nasıl Başarılı Olunur? sorusuna verdiği cevapla bağlamını genişletiyor. Nurgök Özkale ve Burak Uzun’un atölye eserleri geleceğin belirsizliğini Post Fütürist Öykü’de kurcalıyor.

Yeniden Oku’yorum
Kim Var imiş Biz Burada Yoğ iken ve Necip Tosun’un Öykücünün Günlüğü hız kesmeden devam ederken Yeniden Oku’yorum ilk defa derginin sayfalarında kendine yer buluyor. Otostopçunun Galaksi Rehberi üzerine gerçekleştirilen kalabalık bir söyleşinin deşifresi olan köşe, yeni sayılarda farklı isimleri konuk edecek. Kelimenin tam anlamıyla derginin bir klasiği haline gelen Post Kitap’ta Onur Selamet ile söyleşi ve Dükkan sizi bekliyor. Ali Oktay Özbayrak, Uygar Atasoy, Arda Arel ve Betül Sezgin ise kitap incelemeleriyle sizi, satırların altını çizmeye davet ediyor.