3

Sevgili Okur,
Sen bu satırları okuyorsan Post Öykü matbaadan çıkmış demektir. (Nerden mi biliyorum?) Üçüncü sayımız bir takım teknik aksaklıklardan ötürü gecikti. (Valla! Edebiyat dergilerinde üçün laneti gerçekten varmış.) Post Öykü sonunda okurla buluşarak bir klişeyi de tekrarladı. Edebiyat dergilerinde üçüncü sayısını görenler kulübüne adını yazdırdı. Niyetinin ciddi olduğunu yineledi: Postumuzu Serdik!

Aykut Ertuğrul, Elif Merve, Fatma Akkubak, İsmail Isparta, Emre Ergin, Mahmut Sami Yıldız, Elif Genç ve Hasan Şentürk bu sayının öykücülerinden. Ahmet Kırtekin, Burak Uzun, Sedat Demir, Hüsna Baka ve Hasibe Çerko ise bu sayını atölye bölümü yazarları.

Çeviri öykülerde Zoya Pirzad “Tavşanın Hikayesi ve Domates” ve Donald Barthelme “Joker’in En Büyük Başarısı” iki farklı coğrafyanın en yetkin örnekleriyle okuru bekliyor.

Necip Tosun’un “Öykücünün Günlüğü” ikinci sayıda kaldığı yerden devam ediyor. Ömer Erdem’in “Kalemkurşunî” adlı yazıları üçüncü sayıyla birlikte gün yüzüne çıktı. İsmail Özen, “’Karda Derin İzleri’i Nasıl Yazdım?”la hikayesini anlatıyor.

Eleştiri/inceleme yazılarıyla bu sayıda yer alan isimler: Cemal Şakar, Ali Emre, Ertuğrul Emin Akgün, Abdullah Başaran, Ertan Örgen ve İhab Hassan. Remzi Şimşek ise “Dergilerde Öyküler”de edebiyatın nabzını tutmaya devam ediyor.

Hüseyin Su üçüncü sayının söyleşi konuğu. Cemal Şakar’ın on yıl önce hazırladığı sorular yanıtlarını bu sayıda buluyor. Hüseyin Su “Dilimizin kesik damarları hala sımsıcak kanıyor!” diyerek düşüncelerini paylaşıyor.

Post Kitap bölümünde ise “Evladiyelik Doğu Klasikleri Okuma Listesi” ve “Sözümüz Kütah Aşkımız Derun” yazılarıyla Burcu Bayer’e, “Rus Miti Amerikan Pankı”yla Osman Cihangir’e, “Edebiyat Şehrinde Suret Bulan” ile Mehmet Narlı’ya ve “Cemal Şakar Ne Söyler?” ile Arda Arel’e rastlamak mümkün.

Mini söyleşiler ve bir sayfa köşesinde sizi ansızın yakalayacak kontralarla Post Öykü 3 çıktı!